Gdzie znajdują się Żłobki „Zajączka”?
Żłobek znajduje się na ul. Leonarda 16 w budynku Biblioteki Miejskiej (wjazd z ul. Boh. Monte Cassino). Sprawdź zakładkę „Kontakt” gdzie znajduje się mapa z zaznaczonymi żłobkami.
Jak zapisać dziecko do Żłobka „Zajączek”?
W pierwszej kolejności konieczne jest wypełnienie formularza on-line w zakładce „Formularz zgłoszeniowy”. Prosimy w nim o najważniejsze dane konieczne do wpisania na listę rekrutacyjną, jak preferowany miesiąc zapisania dziecka, kontakt do rodzica i podstawowe dane dziecka, a także informacje dotyczące zamieszkania na terenie Lublina co jest konieczne w przypadku dotacji z Urzędu Miasta. Kiedy zdecydujesz się już na powierzenie nam swojej pociechy otrzymasz rozszerzenie formularza do wypełnienia o dane dotyczące m.in. chorób, alergii, zwyczajów żywieniowych, nawyków socjalnych itp. Oczywiście podpisujemy również umowę i regulamin uczęszczania do Żłobka.
Jak wygląda adaptacja?
Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie – adaptację rozpoczynamy najczęściej na początku tygodnia i w pierwszym dniu trwa ok. godziny (rodzic jest obecny na sali z dzieckiem), następnie w kolejnych dniach dziecko pozostaje już samo, jednocześnie też wydłużamy pobyt w żłobku, aby dać Twojemu maluchowi czas na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia, nowych kolegów i koleżanek. Będzie to także czas dla Ciebie, abyś poznał/a nasz Żłobek i przyzwyczaił/a się do nas – bo doskonale wiemy, że oddanie dziecka do Żłobka jest wyzwaniem także dla Ciebie. Opiekunki na bieżąco będą informować, jakie Twoja pociecha robi postępy i jak będzie przebiegać adaptacja w kolejnych dniach – aż do czasu, kiedy Twój maluszek bez problemu będzie z nami zostawać.
Czy mogę przyprowadzić dziecko na próbę i z nim posiedzieć w żłobku?
Niestety nie ma takiej możliwości – ze względu na komfort i bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Pamiętaj, że tak, jak na początku my jesteśmy obcy dla Twojego dziecka, tak Ty jesteś obcym dla dzieciaczków, które regularnie uczęszczają do żłobka. Dlatego obecność rodziców ograniczamy tylko do niezbędnego minimum koniecznego na adaptację i nie robimy od tego żadnych wyjątków. Po prostu na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych dzieci.
Co muszę przygotować do żłobka?
Przede wszystkim – pozytywne nastawienie. Pamiętaj, że Twój maluch wyczuwa Twoje złe nastawienie, więc jeśli będziesz czuć do nas niechęć, synek/córeczka również. Bezwzględnie nie możesz mu mówić rzeczy w rodzaju „idziesz do żłobka, ale nie martw się, niedługo wrócę” bo niechcący wzbudzasz niepotrzebny niepokój i uwierz nam – skończy się to płaczem. No ale oprócz pozytywnego nastawienia będzie potrzebne jeszcze kilka rzeczy w ramach wyprawki: smoczek (jeśli jest w użyciu), pieluchy jednorazowe, ubranko na zmianę, kapcie, zestaw do mycia zębów (szczoteczka, pasta, kubeczek), ręczniczek, chusteczki pielęgnacyjne i suche, śliniaki jednorazowe. Ważne, aby wszystkie te rzeczy były podpisane! W trakcie naszej współpracy nasze opiekunki będą zostawiać Ci na półeczce liściki z informacją, co wymaga uzupełnienia.
Jak działa czesne?
Na czesne składa się Twoja opłata oraz dotacje z Urzędu Miasta oraz Programu Maluch+. Stawka podana w zakładce cennik jest już kwotą, którą będziesz płacić z uwzględnieniem w/w dotacji. Oprócz opłacania czesnego będziemy Cię także prosić o wpisywanie się na miesięczną listę dotacyjną, która jest podstawą do przyznania Ci wspomnianych dotacji.
Czy są stawki godzinowe?
Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych innych form współpracy, poza standardową opieką dzienną do 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.
Co otrzymuję w ramach czesnego?
W ramach czesnego otrzymujesz profesjonalną opiekę nad swoją pociechą przez 10 godzin dziennie od poniedziałku do piątku w godz. 07:00 – 17:00, zajęcia dodatkowe, dostęp do chronionej galerii zdjęć – pełną listę znajdziesz tutaj. Posiłki są w naszym Żłobku są wliczone w cenę czesnego i składa się na nią śniadanie, drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. W naszej pracy z dziećmi wyznajemy zasadę, że nasi podopieczni uczą się poprzez zabawę, dlatego każdego dnia przygotowujemy dla nich mnóstwo zabaw w ramach których poznają kolory, liczby, literki, uczą się mówić, a także przygotowują się do przyszłego życia w społeczeństwie. Efekty tych zabaw zobaczysz nie tylko w zachowaniu swojego dziecka, ale także opasłym tomie prac swojej pociechy, którą otrzymasz w momencie, kiedy Twoje dziecko będzie odchodzić ze żłobka. Oczywiście nie będzie konieczności czekać aż do zakończenia współpracy, abyś zobaczyła jak Twoje dziecko się rozwija – dla naszych rodziców udostępniliśmy galerię ze zdjęciami w której na bieżąco umieszczamy zdjęcia z zajęć i zabaw.
Na czym polega obniżenie czesnego w przypadku obecności dziecka krótszej niż 5 dni w danym miesiącu?
Jeżeli dziecko w danym miesiącu (tj. pomiędzy pierwszym a ostatnim dniem danego miesiąca) będzie obecne w żłobku 5 dni roboczych lub mniej, a nieobecność w pozostałe dni będzie spowodowana chorobą dziecka, opłata za czesne w danym miesiącu zostanie obniżona o 370 zł.
Konkrety?
Dzień chomika, podczas którego dzieciaki przygotowują wyklejankę tych szlachetnych zwierząt; Azja – podczas tego dnia wszystkie maluchy najpierw przygotowują a potem noszą chińskie nakrycia głowy nón lá; dzień jaskiniowca w trakcie maluszki przebierane są za Freda i Wilmę Flinstoneów; Eksperymenty, czyli czas poznawania przez dzieciaki podstawowych prawidłowości fizyki, jak i również smaków; Dzień smerfa, kiedy żłobek zmienia się w wioskę smerfów… i wiele więcej! To tylko skromny wycinek naszego olbrzymiego repertuaru zajęć realizowanych w żłobkach.
Co to jest galeria zdjęć dla rodziców
Galeria jest specjalnie przygotowaną platformą dla rodziców, w ramach której udostępniamy zdjęcia z zajęć przeprowadzanych w naszych żłobkach. Galeria jest udostępniana tylko rodzicom dzieci zapisanych i nie jest udostępniana nikomu. Zdjęcia umieszczane są na bieżąco – w ciągu roku pojawia się kilkanaście galerii od 50 do 300 zdjęć w każdej. Będzie więc na pewno z czego wybierać?
Czy udostępniacie zdjęcia na Facebooku?
Zdjęć dzieci, na których można rozpoznać twarz? Absolutnie nigdy! Szanujemy prawo naszych podopiecznych do prywatności, dlatego nie publikujemy tego rodzaju zdjęć. Na Facebooku pojawiają się tylko i wyłącznie zdjęcia prac. Uważamy, że jako rodzic jesteś jedyną osobą, która może dysponować wizerunkiem swojego dziecka. Jesteśmy świadomi wysokiej jakości naszej pracy, jaką na co dzień wykonujemy z podopiecznymi i nie widzimy potrzeby, aby musieć komunikować to zdjęciami z wizerunkiem dzieci w Internecie.
Czy przekazujemy dane innym podmiotom?
Nigdy nie udostępnialiśmy, nie udostępniamy i nie będziemy udostępniać żadnych danych osobowych rodziców, dzieci, osób upoważnionych do odbioru, ani jakichkolwiek danych, które zostaną nam powierzone. Na tę okazję stworzyliśmy naszą Politykę prywatności w której bardzo precyzyjnie wytłumaczyliśmy, jakie dane zbieramy i po co. Ta zasada nigdy nie ulegnie zmianie.
Kto może odebrać moje dziecko?
W naszym żłobku dajemy możliwość rodzicom wskazania osób upoważnionych do odbioru dziecka – wystarczy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel i numer dowodu osobistego takiej osoby. Przy odbiorze opiekunki będą pytać o dowód, dlatego prosimy, aby opiekunowie mieli ten dokument przy sobie.
Jak wygląda koniec współpracy?
Po pierwsze – żałujemy, że nasza współpraca dobiega końca, nie mniej dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia w dalszym wychowaniu swojego maluszka. Samo zakończenie współpracy odbywa się poprzez wygaśnięcie umowy bądź jej wypowiedzenie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia (tzn. musi upłynąć pełny miesiąc przed zakończeniem współpracy: od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. Jeżeli więc chcemy zrezygnować np. od 1 października to wypowiedzenie musimy złożyć najpóźniej 31 sierpnia, aby wypowiedzenie trwało od 1 do 30 września).
Czy do żłobka można przynosić swoje jedzenie?
Bardzo dużą wagę przywiązujemy do jakości posiłków, jakie są serwowane naszym pociechom, dlatego nie umożliwiamy podawania własnych posiłków. Wierzymy, że przygotujesz najsmaczniejszy i najbezpieczniejszy posiłek, czy przekąskę, nie mniej nie znając źródła pochodzenia składników, czy sposobu ich przechowywania, nie możemy wyrazić zgody. Jedzenie do żłobka dostarcza wyspecjalizowana w diecie dla małych dzieci firma 4 Pory Smaku, która po pierwsze podlega bardzo restrykcyjnej kontroli ze strony Sanepidu, po drugie posiada ustandaryzowane i wysokie normy kontroli i przetwarzania pożywienia. Nie jest natomiast problemem, aby przygotować dla Twojego dziecka posiłek uwzględniający alergie – przy podpisywaniu umowy otrzymasz formularz dla dietetyka firmy 4 Pory Smaku, który na podstawie informacji od Ciebie opracuje posiłki uwzględniające potrzeby Twojego dziecka.
Czy do żłobka dziecko może przychodzić ze swoją ulubioną zabawką?
Może, a nawet powinno – doskonale zdajemy sobie sprawę, że ulubiona zabawka jest rzeczą absolutnie najważniejszą w stroju wyjściowym młodego człowieka, dlatego w każdy piątek maluchy obowiązkowo przynoszą swoje ulubione misie, lalki, samochodziki, czy dinozaury.
Spóźnię się po swoje dziecko – co teraz?
Spokojnie, mamy świadomość, jakim wyzwaniem jest poruszanie się po Lublinie zwłaszcza, gdy szef albo klient tuż przed naszym wyjściem wpadł na genialny pomysł, który koniecznie musicie podjąć. Bardzo okazjonalne spóźnienie i odebranie dziecka po godz. 17:00 nie będzie skutkowało naliczeniem dodatkowych opłat, choć musimy uczciwie przyznać, że takie opłaty dodatkowe są uwzględnione w umowie –przewidziane są one dla wyjątkowo regularnych spóźnialskich. Po prostu szanujemy prywatny czas naszych opiekunek, które przecież muszą poświęcić go, aby na Ciebie poczekać.
Choroby dziecka…
Przede wszystkim nie panikuj. Choroba dziecka, choć niezwykle nieprzyjemna dla malucha i dla Ciebie to jest to rzecz z którą przy uczęszczaniu do żłobka trzeba się liczyć. Ma to i oczywiście pozytywną stronę – dziecko wzmacnia swoją odporność, co pozwoli uniknąć mu łatwego zarażenia w późniejszych etapach życia (np. w szkole podstawowej, gdzie nieobecność jest już większym problemem). Z naszej strony bezwzględnie wymagamy, aby rodzice przyprowadzali zdrowe dziecko do żłobka – jeśli w trakcie pobytu opiekunka, bądź pielęgniarka stwierdzi, że dziecko zdradza symptomy choroby, niezwłocznie kontaktujemy się z rodzicami, aby wcześniej odebrali dziecko. Po dłuższej nieobecności wymagamy zaświadczenia od lekarza, który stwierdzi, że Twoja pociecha jest już w pełni sił i może wrócić do żłobka.
Jeszcze masz pytania? Skontaktuj się z nami.